• Vítejte na stránkách Beskydské volejbalové ligy (BVL)
  • Vítězem 4. ročníku BVL se stalo družstvo Velman Brušperk Rebels, které tak potřetí v řadě získalo pohár BVL! Gratulujeme!
4. ročník BVL

VÍTĚZOVÉ BVL

1. Brušperk Rebels
2. Fertým F-M
3. Obnova


7.4.2009 Prohlášení vedení SAV k další budoucnosti BVL.

Vzhledem k tomu, že vznikají mezi účastníky BVL různé informační šumy ohledně dalšího ročníku BVL smíšených amatérských družstev, vedení SAV, které doposud tuto soutěž pořádalo a nadále hodlá pořádat, považuje za vhodné informovat účastníky o současné situaci a objasnit jim důvody, proč tyto šumy vznikají.

Vznik soutěže má na svědomí Sdružení amatérských volejbalistů - SAV (konkrétně Hana Fucimanová a Radim Mikulenka), které bylo založeno kvůli organizaci soutěže OVL a pak dále rozšířilo svoji působnost a iniciovalo vznik soutěže BVL. Na rozjezdu soutěže má velké zásluhy také Zdeněk Lička, který se na organizaci soutěže v prvních ročnících významně podílel a odvedl pro BVL velký kus práce. Po usídlení soutěže v nové brušperské hale se na místě o bezproblémový průběh soutěže spolu se Zdeňkem Ličkou začal starat také Josef Kučera z Brušperku. Také on pro BVL odvedl nemalý kus práce. Od letošního ročníku vystřídal Josefa Kučeru ve vedení soutěže Ivan Cap. O prázdninách, když se připravovaly letošní ročníky soutěží, byla na valné hromadě dohodnuta organizační struktura soutěži OVL a BVL spolu s vymezením odpovědností za jednotlivé soutěže. Pro BVL byl oficiálně za vedoucího soutěže odsouhlasen Ivan Cap, s tím, že se na řízení soutěže bude nadále podílet i Zdeněk Lička. Tohle rozhodnutí bylo učiněno pouze pro to, aby veškerá komunikace a dokumentace mezi vedením SAV a BVL šla pouze přes jednoho člověka, který bude za tohle zodpovědný. Jak si pak při řízení BVL rozdělí mezi sebou pravomoce, bylo na dohodě mezi Zdeňkem Ličkou a Ivanem Capem. V průběhu soutěže se ukázalo, že Zdeněk Lička má o organizaci BVL trochu jiné představy a tak se dále na vedení soutěže nepodílel.

V březnu Zdeněk Lička kontaktoval vedení SAV s tím, že příští ročník BVL bude pořádat on. Po několika jednáních nedošlo mezi zúčastněnými k dohodě o spolupráci na řízení soutěže a situace se má následovně. Zdeněk Lička připravuje svoji vlastní soutěž, se kterou SAV nemá nic společného a nebude se na její organizaci nijak podílet. SAV nemůže a ani nechce bránit Zdeňku Ličkovi v pořádání jeho soutěže, nesouhlasí však se skutečnosti, aby jeho soutěž byla nazývána 5. ročníkem BVL. SAV bude nadále pořádat soutěž v brušperské hale, soutěž bude nadále pořádána za stejných podmínek a v duchu stejných myšlenek a vedením soutěže bude nadále pověřen Ivan Cap. SAV tuto soutěž považuje za pokračovatele BVL, tak jak ho lidé ze současné doby znají. O pojmenování obou soutěží bude mít SAV snahu se Zdeňkem Ličkou nadále jednat, tak aby nedocházelo k zaměňování těchto dvou soutěží.

O dalším vývoji Vás budeme informovat

Radim Mikulenka
Hana Fucimanová
za vedení SAV
Ing. Ivan Cap - řídící BVL
5.4.2009 Závěrečný turnaj BVL byl skutečným vyvrcholením dlouhodobé soutěže a určitě potěšil oko nejednoho diváka. Zvláště výkony družstev Velman Brušperk Rebels (potřetí v řadě obhájili pohár BVL), Fertýmu F-M a družstva Obnova vyburcovaly potlesk publika a byly na srovnatelné úrovni s 1. OVL. Potěšujícím faktem byly rovněž zlepšující se výkony většiny ze zbývajících družstev (letos se účastnilo rekordních 21 teamů).

Připomínám, že slavnostní vyhlášení výsledků BVL včetně předání věcných cen (letos jsou ceny a diplomy připraveny pro všechny zúčastněná družstva!) proběhne na velikonoční sobotu 11. dubna 2009 v restauraci „Na Letné“ (U Hynečka) od 18,00 hod!

Závěrem chci poděkovat všem hráčům za sportovní výkony v průběhu BVL a za férový přístup a vstřícnost při řešení sporných situaci. Zároveň vás chci ujistit, že i v následujícím ročníku 2009/2010 vás v nádherné hale v Brušperku čeká dlouhodobá soutěž smíšených družstev. V průběhu srpna 2009 budou na těchto stránkách zveřejněny Propozice k přihlášení a do konce záři předběžně počítejte s uzávěrkou pro přihlašování.
Ing. Ivan Cap - řídící BVL
27.2.2009 Na posledním oderaném hracím dnu 22.2.2009 došlo k dohodě mezi družstvy Sokol Velká a Velman Brušperk Seniors ve věci kontumačního výsledku ze dne 8.2.2009. Družstvo Sokol Velká uznalo svou chybu, když nastoupilo k utkání s hráčem, který nebyl na soupisce a veřejně se zavázalo k omluvě. Utkání se odehrálo na úplný závěr hracího dne s tímto výsledkem:
Sokol Velká : Br.Seniors 0:2 (24:26, 19:25).

Chci poděkovat oběma družstvům za vzájemnou vstřícnost a původní kontumační výsledek byl anulován.
Ing. Ivan Cap - řídící BVL
25.2.2009 V sekci Propozice jsou zveřejněny rozpisy zápasů poslední části soutěže.
15.2.2009 Hlasování ohledně dalšího ročníku BVL se 25. ledna zúčastnilo 20 družstev s těmito názory:

1. Máte v úmyslu v BVL pokračovat i příští rok?
   - 20 družstev odpovědělo ANO

2. Pokud ano, jaký hrací systém obecně byste zvolili v příštím ročníku?
a. Rozdělení do dvou lig, s postupem a sestupem tak, jak je obvyklé mezi soutěžemi

   - 13 družstev zvolilo tuto možnost
   - 1 družstvo zvolilo tuto možnost, ale pod podmínkou, že by bylo v soutěži nejméně 30 družstev
b. Stávající systém dvou skupin s následným rozdělením na lepší polovinu a horší polovinu
   - 6 družstev zvolilo tuto možnost
2.1.2009 Pod sekcí Nálezy naleznete odkaz na stránky se seznamem věcí zapomenutých v hale po hracích dnech BVL.
25.2.2009 V sekci Propozice naleznete rozpisy zápasů pro hrací dny druhé části soutěže.
10.11.2008 Upozorňujeme na změnu termínu posledního hracího dne, který se uskuteční v neděli 29. 3. 2009 (místo 5. 4. 2009) !!!
10.11.2008 Omlouváme se za chybný rozpis. Vše je již opraveno a rozpisy na další dny v sekci Propozice jsou již správně.
9.11.2008 V sekci Propozice naleznete rozpisy zápasů na další hrací dny první části.

Upozorňujeme na změnu času prvních zápasů, které budou začínat již v 8:00!!!
24.10.2008 Do sekce Propozice byl vložen hrací systém letošního ročníku BVL.
20.10.2008 V sekci Výsledky naleznete výsledky zápasů prvního hracího dne.
13.10.2008 Do sekce Propozice byl vložen rozpis zápasů prvního hracího dne.
V této sekci naleznete rovněž seznam termínů všech hracích dnů pro tento soutěžní ročník.

TERMÍN PRVNÍHO HRACÍHO DNE:

neděle 19.10.2008

22.9.2008 Dalšími přihlášenými jsou družstva TJ Sokol Frýdek-Místek a PLUM STAR.
21.9.2008 Přihlásilo se družstvo Tylovice.
20.9.2008 Dorazila přihláška od týmu Metyláci.
19.9.2008 Dále potvrdila svou účast družstva VK Baška, WC mix-Bahňáci, S K P, Velman Brušperk Amigos, Ostravička, Fertým a Obnova.
17.9.2008 Přihlásila se družstva H+NOJNÍK, Velman Brušperk Rebels a Velman Brušperk Seniors.
16.9.2008 Dalšími družstvy jsou Celina, S.T.O.H. a ASPV Hukvaldy.
15.9.2008 Přihlásila se družstva Nadšenci a T.J. Sokol Velká.
10.9.2008 Dalším přihlášeným je družstvo Skokani.
1.9.2008 Účast v novém ročníku potvrdilo družstvo ČSAD.
20.8.2008 Došlo ke zveřejnění nových Propozic k přihlášení pro 4. ročník BVL. Od dnešního dne tedy přijímáme přihlášky a budeme je přijímat až do 19. 9. 2008. Podle počtu přihlášených družstev poté dojde k upřesnění herního systému soutěže.

Dokumenty ke stažení:
      - propozice,
      - přihláška,
      - formulář soupisky

HOME 26.07.2009
RaM